Display_43_thumb_rucinskiduze

Warto się przedstawić

powrót

Najważniejsze w każdej pracy są efekty podejmowanych działań. Najważniejsze w kampanii są dla mnie propozycje konkretnych rozwiązań – nie tylko postulaty. Zanim jednak szczegółowo przedstawię swoje propozycje zmian dla Polski, chciałbym się Państwu sam przedstawić.

Nazywam się Marek Ruciński i startuję w wyborach z numerem 2 z listy Nowoczesna w okręgu poznańskim. Urodziłem się, mieszkam i pracuję w Poznaniu. Być może ten fakt miał wpływ na to, jak bardzo cenię sobie porządnie wykonaną pracę? Ważne są dla mnie słowność, terminowość i szczerość, nie tylko na gruncie zawodowym. W ogóle – nie wierzę, że można być zupełnie innym człowiekiem w pracy i prywatnie. Jestem lekarzem ortopedą, wieloletnim ordynatorem Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, czego przełożenie znajdą Państwo w moim programie wyborczym. Jest to moja praca i pasja, której poświęcam się już 40 lat. Niewątpliwie nauczyłem się w niej bardzo wiele, między innymi słuchania ludzi i zadawanie trafnych pytań – to najkrótsza droga do postawienia właściwej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Cieszę się ogromnym zaufaniem pacjentów i zespołu specjalistów, z którym pracuję. Poczytuję to sobie za życiowy sukces, daje mi to ogromną satysfakcję i napędza do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań oraz stawiania sobie kolejnych wyzwań. Jako specjalista i praktyk, także w obszarze zarządzania służbą zdrowia, chciałbym wejść do polityki, aby przede wszystkim zaprowadzić zmiany w tym obszarze.Jak bardzo te zmiany są potrzebne, każdy z nas przekonuje się osobiście. Pacjenci podkreślają często moje nastawienie, uwagę jaką im poświęcam i fakt udzielania wyczerpujących informacji o ich stanie zdrowia i planowanym leczeniu. Dla mnie to standard, ponieważ pacjent jest najważniejszy. Niestety obecny system zdaje się robić wszystko, by tak nie było. Chcę to zmienić. Wiem, że służba zdrowia może być bardziej przyjazna i, co ważniejsze, bardziej skuteczna.
Dlatego moje główne postulaty to:

  • zniesienie monopolu NFZ i wprowadzenie systemu konkurujących płatników ochrony zdrowia,
  • przywrócenie godności i podmiotowości pacjentom,
  • zmiana sposobu zatrudniania i finansowania personelu medycznego, w tym przede wszystkim pielęgniarek i fizjoterapeutów, a także weryfikacji sposobu edukacji prozdrowotnej,
  • dodatkowe źródła finansowania opieki zdrowotnej. O każdym z tych punktów przeczytają Państwo wkrótce na blogu oddzielny artykuł, w którym przedstawię przebieg zaplanowanych „operacji” na Służbie Zdrowia.
Prywatnie jestem ojcem i dziadkiem wspaniałych dziewczyn. Od dziecka ważny był dla mnie sport – najpierw woltyżerka, później siatkówka w reprezentacji szkoły i uczelni, nierzadko też tenis. Dziś pozostały narty, gdzie brak przeciwnika i związanej z rywalizacją adrenaliny, rekompensuję sobie nieraz prędkością.