Display_43_thumb_przemowienie_w_iglicy

W Poznaniu rozmawialiśmy o programie Nowoczesnej

powrót

Nowoczesna zakończyła prace nad wyjściowym dokumentem programowym - ramową wizją Polski po PO-PiS-ie. Z mieszkańcami Poznania i Wielkopolski rozmawialiśmy o tym w sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wyjściowy dokument programowy powstawał przez kilka ostatnich miesięcy, m.in. podczas cyklu konsultacji w Sejmie i w regionach, a także konsultacji eksperckich. Teraz chcemy rozpocząć ogólnokrajowe rozmowy wokół stworzonego programu, które będą przebiegać pod hasłem „.Nowoczesna - tu zaczyna się lepsza przyszłość”. Dokument trafi także do zaopiniowania do kilkudziesięciu najważniejszych w kraju organizacji reprezentujących pracowników i pracodawców, organizacji społecznych i pozarządowych, a także ekspertów.

W Poznaniu sobotnie spotkanie koncentrowało się wokół warsztatów, w ramach których wspólnie z Państwem wypracowaliśmy mapę potrzeb dla Polski, regionu i naszego miasta. W rozmowie z Państwem akcentowałem potrzebę zmian w systemie ochrony zdrowia i zwracałem uwagę na konieczność aktywizacji seniorów. Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem dekomercjalizacji szpitali – w myśl ustawy o działalności leczniczej proponowanej przez posła Latosa,bo ona uderzy nie tylko w pacjentów, ale także w samorządy lokalne.

Jeszcze raz dziękuję za sobotnie spotkanie w Iglicy. Wierzę, że z taką energią MOŻNA wiele działać, aby żyło nam się lepiej, pomimo „dobrej zmiany".

Fot. Adam Ciereszko