Display_43_thumb_rucinski

Także jestem wyborcą

powrót

Niedziela wyborcza coraz bliżej. Dla mnie szczególnie ważna, bo po raz pierwszy będę nie tylko wyborcą, ale też kandydatem. Decydując się na start z listy Nowoczesnej nie dokonałem żadnej wolty w swoich poglądach i przekonaniach.

Tak, jak pewnie wielu z Państwa, dotąd głosowałem na PO. Ale jak się okazało traciłem swój głos. Z obietnic jakie składali, ba – z poglądów jakie głosili, w praktyce zostało niewiele. Mieli wystarczająco dużo czasu i wystarczająco dobre warunki – premiera i prezydenta – by naprawdę zmienić Polskę. Nie zrobili tego, ostatnia kadencja bardzo jaskrawo pokazała jak dalecy są od chęci wprowadzania prawdziwych zmian na lepsze. Spotkania u Sowy to tylko smutne podsumowanie ich działań oraz zaniechań. Zmarnowali nasze głosy, zmarnowali czas i pokładane w nich nadzieje.

Platformo Obywatelska, nie macie dziś prawa mówić o zmarnowanych głosach oddanych na inne partie, bo już nie jeden został zmarnowany na Was. Panie Kamiński, Dornie, Giertychu – jakoś trudno mi uwierzyć, że akurat Panowie uratują nas przed PiSem! Prędzej, że za chwilę dołączy do Was Kaczyński i będziecie wspólnie rządzić. W końcu prawie wszyscy jego ludzie „już tu są”.

A PiS to od dawna głównie Populizm i Socjalizm. Straszenie PiSem? Wystarczy policzyć – ich program gospodarczy to koszty rzędu 200 miliardów złotych, ponad 5 000 złotych na jednego Polaka! To z pewnością dużo gorsze i groźniejsze niż Macierewicz.

Zjednoczona Lewica pod wodzą Pani Barbary Nowackiej mogłaby z pewnością być mądrym partnerem w wielu kwestiach. Niestety za jej plecami, za plecami całego ugrupowania stoi Leszek Miller i jego koledzy. Po raz ostatni pracował on poza polityka w 1974 roku. Kołodko pierwszy raz był wicepremierem 20 lat temu, był też kandydatem na wicepremiera w rządzie Kiszczaka. Teraz też ma być wicepremierem? Jak długo działacze PZPR mają decydować o kierunkach współczesnej polityki?

Podsumowując jedynie kilka propozycji wspomnianych powyżej oponentów widzimy, ze nasza przyszłość nie rysuje się zbyt kolorowo:

  • Zakaz bezpłatnych staży – to uniemożliwi wielu młodym ludziom rozpoczęcie pracy, a nie rozwiąże żadnego problemu.
  • 500 złotych na każde dziecko. A 5 000 od każdego obywatela, by sfinansować pomysły gospodarcze?
  • Połączenie górnictwa i energetyki – żebyśmy nagminnie nie mieli prądu?

Nie ma czasu na takie groźne eksperymenty! Nowoczesna Polska zaczyna się od Twojego głosu!