Display_43_thumb_image6

Świętujcie z nami Dzień Wolności i Praw Obywatelskich 4 czerwca w Poznaniu!

powrót

Już w najbliższą sobotę Nowoczesna będzie świętować rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

4 czerwca to nasze wspólne święto. W 1989 roku wielu Polaków, niezależnie od swoich poglądów, zjednoczyło się w walce o wolność. Wybory, efektem których uformowany został rząd Tadeusza Mazowieckiego są symbolem wielkiego zwycięstwa. Wykorzystajmy 27. rocznicę tego wydarzenia, aby pokazać jak ważna jest dla nas wolność.

Wolność, o którą walczyli nasi przodkowie i którą powinniśmy pielęgnować. Poznań w tym kontekście ma ogromne powody do
dumy. Tak jak dziesiątki lat temu, dziś równie mocno pragniemy wolności, demokracji i państwa prawa. Niech wyrazem tego będzie wspólne świętowanie 4 czerwca. Bądźmy w tym dniu razem, ponad podziałami, spędźmy ten ważny dzień nowocześnie, pokojowo i radośnie. Pamiętam doskonale okres sprzed 1989 r. i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że wiele udało nam się osiągnąć.

Zapraszam więc wszystkich serdecznie 4 czerwca o godzinie 12.00 na plac Wolności w Poznaniu. Więcej szczegółów o wydarzeniu możecie Państwo znaleźć na stronie: bit.ly/LajkDlaWolnosci. Wszystkich cyklistów zachęcam również, aby na plac Wolności przyjechać rowerem. Startujemy o godzinie 10.00 z różnych miejsc w Poznaniu. Zachęcam do zapoznania się z dokładnymi informacjami na stronie: bit.ly/RowerowyRajdWolnosci.