Display_43_thumb_lublin_1

Spotkanie w Lublinie z sympatykami Nowoczesnej

powrót

W ubiegłym tygodniu wspólnie z posłem Radosławem Lubczykiem odwiedziliśmy Lublin. Na miejscu zapoznaliśmy się z sytuacją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz spotkaliśmy się z członkami i sympatykami Nowoczesnej.

Spór między wojewodą i marszałkiem źle wpływa na sytuację Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Placówka wymaga wprowadzenia reform, aby poprawić kondycję finansową i jakość leczenia pacjentów. Kłótnia między lokalnymi władzami nie tylko wstrzymuje wprowadzenie odpowiednich zmian, ale na dodatek prowadzi do paraliżu decyzyjnego w okresie, gdy szpital najbardziej potrzebuje sprawnej kadry zarządczej.

Kolejnym punktem programu naszej wizyty w Lublinie było spotkanie z członkami i sympatykami Nowoczesnej. Chwilę porozmawialiśmy o sprawach lokalnych, ale główna oś rozmowy dotyczyła systemu opieki zdrowotnej. Moi rozmówcy podzielili się wieloma pomysłami na poprawę sytuacji w tym obszarze. Wiele z nich jest bardzo ciekawych i z całą pewnością pomogą mi one podczas pracy w Komisji Zdrowia.

Chciałbym raz jeszcze podziękować sympatykom Nowoczesnej z Lublina za spotkanie. Do zobaczenia.