Display_43_thumb_l1370537

Smog jak bomba, która tyka szybiej niż zegar długu publicznego!

powrót

Polska jest krajem z najwyższym zanieczyszczeniem powietrza w Europie. Problem nie dotyczy tylko miast przemysłowych, ale całego terytorium Polski i niesie ze sobą bardzo ciężkie następstwa zdrowotne zwłaszcza wśród dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży.

Smog to nie tylko problem teoretyczny, jak jeszcze niedawno przekonywał minister Radziwiłł. Wzrost stężenia szkodliwych dla organizmu toksyn w powietrzu może powodować zaburzenia w działaniu układu oddechowego i układu krążenia, co może przełożyć się na większą liczbę zachorowań na raka. Jeśli do smogu dołączymy nikotynizm i smog elektromagnetyczny to mamy do czynienia z bombą zdrowotną, która tyka szybciej, niż zegar długu publicznego.

Nowoczesna zdaje sobie sprawę, że problem ze smogiem i z jakością powietrza jest bardzo poważny, dlatego w całej Polsce rozpoczynamy akcję obywatelskiego monitoringu powietrza, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju i braku ogólnodostępnej informacji na ten temat.