Display_43_thumb_20180521_133321-01-01

Protest w Sejmie, w Poznaniu rozmowa o potrzebach niepełnosprawnych

powrót

Od 35 dni w Sejmie trwa protest dorosłych osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. W ramach dyżuru poselskiego spotkałem się z przedstawicielami tego środowiska z Poznania.

W Poznaniu, podobnie jak w innych miastach, odbyły się manifestacje, będące wyrazem poparcia postulatów przedstawionych przez protestujących rządzącym, dlatego zaprosiłem przedstawicieli tego środowiska na spotkanie w biurze poselskim. W trakcie rozmowy o potrzebach osób niepełnosprawnych zdiagnozowaliśmy te problemy, które wymagają działań legislacyjnych i które w realny sposób poprawią jakość życia osób niepełnosprawnych, a także zapewnią komfort ich rodzicom i opiekunom.

W poniedziałkowej dyskusji udział wzięli zarówno rodzice osób niepełnosprawnych, członkowie Stowarzyszenia na Tak, a także miejscy urzędnicy odpowiedzialni za realizację zadań adresowanych do tego środowiska - m.in. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych. W trakcie spotkania wspólnie opracowaliśmy listę tematów, którymi trzeba się zająć zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Te działania pozwolą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom normalnie funkcjonować.