Display_43_thumb_rezydenci_1

Popieramy Młodych Lekarzy. Zapraszam na akcję w Poznaniu!

powrót

Temat służby zdrowia i jej ewentualnej reformy od lat budzi wiele emocji. Nic dziwnego, że przedstawiciele środowisk lekarskich wyraz swojego niezadowolenia okazują na różne sposoby.

Moim szczerym poparciem cieszą się reprezentanci Porozumienia Rezydentów, które wraz z przedstawicielami innych zawodów medycznych w najbliższą sobotę czyli 20 sierpnia od godziny 12:00 w trzech punktach naszego miasta (ul. Półwiejska, Most Teatralny, Dworzec Główny PKP) będą starali się w formie ulicznych warsztatów zaprezentować, jak dobrze udzielić pierwszej pomocy, a tym samym uświadomić innych, jak ciężka z ich perspektywy, jest kondycja polskiej służbie zdrowia. Szczegóły akcji dostępne są na stronie: bit.ly/2bvjxU3.

Bardzo cieszy mnie taka forma budowania świadomości sytuacji młodych lekarzy w Polsce. Ufam, że mieszkańcy Poznania chętnie wezmą udział w akcji i dadzą się przekonać, że bez przeprowadzania koniecznych w tym obszarze służby zdrowia zmian, hasło akcji będzie bardziej aktualne niż może się to dzisiaj wydawać. Dlatego wierzę, że o akcji "Ratuj się, bo kto pomoże” będzie głośno, co w konsekwencji zmobilizuje rządzących do rozmowy z rezydentami i podjęcia działań zmierzających do zatrzymania młodych lekarzy w Polsce!