Display_43_thumb_rezydenci

Popieram protest Porozumienia Rezydentów OZZL

powrót

Już w najbliższą sobotę 18 czerwca odbędzie się manifestacja lekarzy rezydentów pod gmachem Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Jakiś czas temu spotkałem się z reprezentantami środowiska młodych lekarzy w Poznaniu. Długo rozmawialiśmy o ich oczekiwaniach. Popieram ich protest.

Uważam, że powinniśmy dążyć do zwiększania naboru lekarzy, a ci decydujący się na studia lekarskie powinni być sprawiedliwie wynagrodzeni. Obecna sytuacja finansowa oraz warunki pracy w służbie zdrowia nie są wynikiem zaniedbań wyłącznie obecnie rządzącej ekipy. To efekt „pracy” wszystkich poprzednich ugrupowań, które miały realny wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej w naszym kraju.

Nie dziwi więc fakt, że rezydenci (kolejna po pielęgniarkach grupa!) chcą się upomnieć o swoje prawa. Wspieram ten protest i żałuję, że nie będę mógł w nim uczestniczyć osobiście. Mimo tego chciałem tutaj publicznie wyrazić swoje pełne poparcie dla ich żądań oraz zaapelować o podjęcie rozmów z młodymi lekarzami. Musimy zatrzymać ich w Polsce. Z myślą o nas wszystkich.