Display_43_thumb__mg_1209

PBO18: Nowoczesne pomysły dla Poznania!

powrót

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Biorąc w nim udział mamy realny wpływ na zmiany w naszym mieście. Sprawdźmy propozycję, które zgłosili mieszkańcy i wybierzmy te, które powinny zostać zrealizowane.

Władze Poznania po raz kolejny pozwoliły nam, mieszkańcom, w drodze głosowania zdecydować na co zostanie przeznaczona część budżetu w następnym roku. Wszystkie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, na które można oddać głos są bardzo ciekawe, więc przed nami trudny wybór. Chciałbym jednak szczególnie gorąco zachęcić do głosowania na projekty nr 31 lub 37 z listy ogólnomiejskiej.

Strzeszyn potrzebuje drogi

Obie inwestycje, które zgłosiłem do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego są w mojej ocenie bardzo istotne. Mieszkańcy Osiedla Literackiego od wielu lat walczą o utwardzenie ulicy Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej. Zdaję sobie sprawę z faktu, że to pojedyncza inwestycja, ale jej realizacja sprawiałby, że wszystkie ulice na tym obszarze prezentowałyby ten sam standard. Co więcej, jestem przekonany, że poprawi ona komfort życia tym, którzy w deszczowe dni muszą radzić sobie z problemem błota, a w słoneczną pogodę z nadmiarem kurzu. Chcę także podkreślić, że w projekcie znalazła się także budowę chodnika dla pieszych i nasadzenia zieleni.

Zadbajmy o seniorów

Równie ciekawy jest Program Zdalnej Opieki mad Seniorami. Zaproponowałem, żeby miasto wyposażyło część seniorów w przenośne urządzenia, za pomocą których będą mogli szybko i w prosty sposób wezwać pomoc. Starzejące się społeczeństwo to wyzwanie, na które musimy się odpowiednio przygotować. Taki jest też cel zgłoszonego przeze mnie projektu. Pomimo mojego osobistego wkładu w dwie inicjatywy, chciałbym jednak zachęcić każdego poznaniaka do zagłosowania na projekt, który jego zdaniem zasługuje na realizację. Mamy realny wpływ na zmiany w mieście, skorzystajmy z tego prawa.

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim potrwa do 30 października na stronie: https://budzet.um.poznan.pl/. Seniorów, którzy pozbawieni są dostępu do Internetu zapraszam do mojego biura poselskiego przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu (II piętro), gdzie będą mogli oddać głos na wybrane przez siebie projekty.

Razem wybierzmy nowoczesne rozwiązania dla Poznania!