Display_43_thumb_czerwiec

Niech trwa pamięć o Bohaterach Poznańskiego Czerwca '56!

powrót

W Poznaniu zakończyły się obchody upamiętniające wydarzenia z czerwca 1956 r. W niedzielę wspólnie z przedstawicielami Nowoczesna koła Poznań złożyłem kwiaty pod szpitalem im. Franciszka Raszei. Natomiast w środę wziąłem udział w oficjalnych uroczystościach na placu Mickiewicza.

Wydarzenia Czerwca 56' na stałe wpisały się w pamięć poznaniaków. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski 61 lat temu jako pierwsi odważyli się przeciwstawić władzy PRL. Dlatego w tym dniu, bez względu na sympatie polityczne, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o Bohaterach Poznańskiego Czerwca’56 - ludziach, którzy w walce o wolność ponieśli najwyższą cenę-życie.

Smutne, że niektórzy oficjalne uroczystości wykorzystują w celach politycznych, a obecna władza po cichu to akceptuje. Wczoraj na placu Mickiewicza w zadumie chcieliśmy wspomnieć uczestników wydarzeń sprzed 61 lat. To właśnie Poznaniacy dali początek wielkim zmianom, które potem nastąpiły. Świadczą, o tym daty na pomniku, pod którym wczoraj wszyscy złożyliśmy kwiaty. Biorąc udział w takich uroczystościach powinniśmy o tym pamiętać.