Display_43_thumb_fmn

Jak wygląda polityka „od kuchni”? Spotkanie z członkami Forum Młodych Nowoczesnych

powrót

Wspólnie z posłanką Joanną Schmidt gościliśmy dzisiaj w naszym biurze grupę młodych osób, które interesują się bieżącą polityką. Rozmawialiśmy o pracy w sejmie, współpracy w ramach klubu, roli opozycji w obecnym parlamencie i pomysłach .Nowoczesnej na Lepszą Polskę.

Często słyszę, że młodzież nie interesuje się polityką. I pewnie jest w tym ziarno prawdy, mając w pamięci chociażby frekwencję podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, dlatego ogromnie się cieszę, że miałem okazję spotkać się dzisiaj z młodymi ludźmi, którzy interesują się otaczającym ich światem, nie boją się wyrażać swoich poglądów i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz swoje miasta i regionu.

Naszym gościom opowiedzieliśmy o tym, jak wygląda dzień pracy posła, przedstawiliśmy naszą drogę do polityki oraz wspomnieliśmy o najważniejszych zagadnieniach, nad którymi obecnie pracujemy. Drugą część spotkania poświęciliśmy na dyskusję o sytuacji młodzieży w Polsce i o radykalizowaniu się poglądów politycznych na przestrzeni ostatnich lat.

Młodzi ludzie postrzegają świat inaczej niż ja, w związku z czym bardzo cenię sobie takie rozmowy. W sejmie działamy także z myślą o przyszłych pokoleniach, dlatego ich głos musi być słyszalny, a pomysły zauważone i docenione.