Display_43_thumb_img_8908

Instytucje kultury potrzebują wsparcia

powrót

Po pierwsze nie przeszkadzać – tak brzmiało hasło przewodnie mojego spotkania z kobietami, reprezentującymi środowisko kultury w naszym mieście. Dzięki Paniom dowiedziałem się, w jakim stanie jest poznańska kultura. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu sytuacja nie jest zła. Coraz częściej działania w tym obszarze inicjują mieszkańcy, organizując wydarzenia dla innych. Cieszę się także, że miasto ich wspiera systemem grantowym.

W trakcie spotkania zdiagnozowaliśmy jednak kilka problemów. Poznań cierpi na niedobór lokali. Dużych inwestycji wymagają chociażby Teatr Muzyczny, czy Teatr Tańca. Inną, ale równie ważną bolączką przedstawicieli kultury jest niewielkie zainteresowanie firm wsparciem tych instytucji na przykład przez sponsoring lub mecenat. Wiele ciekawych inicjatyw przepada właśnie ze względu na brak funduszy.

Konkluzją spotkania jest jednak to, że kultura radzi sobie tym lepiej, im mniej ingeruje w nią polityka. Chcę wprowadzić modę wśród przedsiębiorców na sponsorowanie kultury. Wierzę, że się uda.