Display_43_thumb_sam_0655

Historia zatacza koło. Podsumowanie aktualnej sytuacji politycznej

powrót

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie i manifestacjami, które przez weekend odbywały się w całym kraju wspólnie z posłanką Joanną Schmidt i członkami wielkopolskiej Nowoczesnej podsumowaliśmy aktualną sytuacje polityczną.

Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który w naszej ocenie nie dopełnił obowiązków wynikających z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz Regulaminu Sejmu. Mimo zaproszenia, które otrzymaliśmy na nasze telefony komórkowe z informacją o miejscu, w którym kontynuowane jest posiedzenie, niektórym posłom odmówiono wejścia na salę. Tym samym pozbawiono nas praw i obowiązków w postaci możliwości zadawania pytań, udziału w głosowaniu oraz składania wniosków formalnych.

To smutne, że w miesiącu, w którym obchodzimy tak ważne dla Polaków jubileusze, wspominamy wydarzenia z 13 i 16 grudnia, jesteśmy świadkami apeli, w których nawołuje się swoich zwolenników do występowania przeciwko innym. To niebywałe, że PiS, a przede wszystkim poseł Jarosław Kaczyński, chce żeby Polacy w takiej atmosferze spędzali święta. Ufam, że ostatecznie znajdziemy rozwiązanie tej kryzysowej sytuacji, w której znalazł się obecnie Sejm.